GT8E-24DP-DS(55)
Hirose Electric Co Ltd
Prodotto No:
GT8E-24DP-DS(55)
Descrizione:
CONN HEADER R/A 24POS 2MM
In magazzino : 524
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Insulation Height 0.387" (9.83mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 250VAC
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 1A
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Contact Material Brass
Connector Type Header
Style Board to Cable/Wire
Features Solder Retention
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 24
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Fastening Type Latch Lock
Insulation Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Contact Finish Thickness - Post -
Contact Shape Square
Series GT8E
Row Spacing - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Post Tin
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.118" (3.00mm)