GT8E-24DS-HU(A)
Hirose Electric Co Ltd
Prodotto No:
GT8E-24DS-HU(A)
Descrizione:
CONN PLUG HSG 24POS 2.00MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Number of Positions 24
Color Gray
Contact Type Female Socket
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Latch Lock
Product Status Active
Insulation Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series GT8E
Note Contacts Not Included
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.079" (2.00mm)