Casa / Headers, Male Pins / GT8EH-14DP-2V(01)
minImg
GT8EH-14DP-2V(01)
Hirose Electric Co Ltd
Prodotto No:
GT8EH-14DP-2V(01)
Descrizione:
CONN HEADER SMD 14POS 2MM
In magazzino : 192
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Insulation Height 0.470" (11.94mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) -
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Contact Material Brass
Connector Type Header
Style Board to Cable/Wire
Features Solder Retention
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating -
Operating Temperature -
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 14
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Fastening Type Latch Holder
Insulation Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Contact Finish Thickness - Post -
Contact Shape Square
Series GT8E
Row Spacing - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Post -
Insulation Color Black
Contact Length - Post -
Number of Positions Loaded All
Mated Stacking Heights 13.35mm