Casa / AC DC Converters / GTM43007-A6036-F(R)
minImg
GTM43007-A6036-F(R)
GlobTek, Inc.
Prodotto No:
GTM43007-A6036-F(R)
Produttore:
GlobTek, Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 36V 60W
Product Status Active
Efficiency 89%
Mfr GlobTek, Inc.
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 45°C
Applications Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, FCC, NEMKO, S-Mark, UkrSEPRO, VCCI
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.00" L x 2.00" W x 1.20" H (76.2mm x 50.8mm x 30.5mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 1.66 A
Series GTM43007-AWWVV-FW
Power (Watts) 60W