Casa / FET, MOSFET Arrays / GWM180-004X2-SLSAM
minImg
GWM180-004X2-SLSAM
IXYS
Prodotto No:
GWM180-004X2-SLSAM
Produttore:
IXYS
Pacchetto:
ISOPLUS-DIL™
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET 6N-CH 40V 180A 17-SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
Configuration 6 N-Channel (3-Phase Bridge)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds -
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 110nC @ 10V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.5mOhm @ 100A, 10V
Supplier Device Package ISOPLUS-DIL™
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 1mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40V
Series -
Package / Case 17-SMD, Flat Leads
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max -
Mfr IXYS
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 180A