GY12R760138S308C
CAP-XX Ltd Supercapacitors
Prodotto No:
GY12R760138S308C
Descrizione:
CAP 3000F 2.7V -40-+65C
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Height - Seated (Max) -
Tolerance -5%, +25%
Lead Spacing -
Termination Screw Terminals
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 0.055" Dia x 5.433" L (1.40mm x 138.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 0.22mOhm
Series GY12R7
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr CAP-XX Ltd Supercapacitors
Capacitance 3000 F