H472K47X7RL6VJ5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
H472K47X7RL6VJ5R
Descrizione:
CAP CER 4700PF 500V X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series H
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 4700 pF