HA1851500000G
Amphenol Anytek
Prodotto No:
HA1851500000G
Produttore:
Amphenol Anytek
Descrizione:
TERM BLK 18P SIDE ENT 2.54MM PCB
Guida per l'utente
Wire Termination Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Screw Thread -
Contact Material - Plating Brass - Tin Plated
Positions Per Level 18
Screw Material - Plating -
Torque - Screw -
Housing Material Thermoplastic
Color Green
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 20-26 AWG
Number of Levels 1
Series HA
Voltage 150 V
Mfr Amphenol Anytek
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Clamp Material - Plating Steel, Stainless
Features Lever Actuated
Package Bulk
Current 2 A