HAD12-0.4-A
Bel Power Solutions
Prodotto No:
HAD12-0.4-A
Descrizione:
AC/DC CONVERTER +/-12V 10W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.87" L x 4.00" W x 2.10" H (123.7mm x 101.6mm x 53.3mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 2
Current - Output 2 400 mA
Current - Output 1 400 mA
Series Linear B
Power (Watts) 10W
Type Linear
Efficiency 55%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, Remote Sense
Voltage - Input 100, 120, 220, 230, 240 VAC