HBW101M1HTR-1010S
Surge
Prodotto No:
HBW101M1HTR-1010S
Produttore:
Surge
Descrizione:
CAP ALUM HYB 100UF 20% 50V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 160 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
Ratings -
Series HBW
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.6 A @ 100 kHz
Mfr SURGE
Capacitance 100 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 28 mOhms