STMicroelectronics
Prodotto No:
HCF4520M013TR
Produttore:
Pacchetto:
16-SO
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC BINARY COUNTER DL 4BIT 16SO
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Count Rate | 8 MHz |
| Logic Type | Binary Counter |
| Trigger Type | Positive, Negative |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Direction | Up |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Series | 4000 |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 20 V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Number of Elements | 2 |
| Timing | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Reset | Asynchronous |
| Base Product Number | HCF4520 |