Casa / Specialized / HDB-D4-060M046X
minImg
HDB-D4-060M046X
Amphenol Aerospace Operations
Prodotto No:
HDB-D4-060M046X
Descrizione:
DAUGHTER CARD 60POS
In magazzino : 10
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 6
Number of Positions 60
Voltage Rating -
Color Black
Contact Finish Thickness 100.0µin (2.54µm)
Current Rating (Amps) 2A
Contact Finish Tin-Lead
Termination Solder
Connector Usage Daughtercard
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Series HBD
Number of Columns 10
Connector Style High Density (HDC, HDI, HPC)
Mfr Amphenol Aerospace Operations
Pitch 0.070" (1.78mm)