Casa / Specialized / HDC-H102-31P1-KR
minImg
HDC-H102-31P1-KR
3M
Prodotto No:
HDC-H102-31P1-KR
Produttore:
3M
Descrizione:
CONN HEADER HD 102POS PCB
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 3
Number of Positions 102
Voltage Rating -
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Gold
Termination Press-Fit
Connector Usage Backplane
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Series HDC (High Density Connector)
Number of Columns -
Connector Style High Density (HDC, HDI, HPC)
Mfr 3M
Pitch 0.100" (2.54mm)