Casa / Specialized / HDC-S128-41S1-TR
minImg
HDC-S128-41S1-TR
3M
Prodotto No:
HDC-S128-41S1-TR
Produttore:
3M
Descrizione:
CONN RCPT HD 128POS PCB
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 4
Number of Positions 128
Voltage Rating -
Color Black
Contact Finish Thickness 3.00µin (0.076µm)
Current Rating (Amps) 3A
Contact Finish Gold
Termination Solder
Connector Usage -
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Series HDC (High Density Connector)
Number of Columns -
Connector Style High Density (HDC, HDI, HPC)
Mfr 3M
Pitch 0.100" (2.54mm)