HDSP-F508
Broadcom Limited
Prodotto No:
HDSP-F508
Produttore:
Broadcom Limited
Descrizione:
DISP 7SEG 0.4" OV/FL GRN 10DIP
Guida per l'utente
Color Green
Current - Test 10mA
Size / Dimension 0.508" H x 0.385" W x 0.250" D (12.90mm x 9.79mm x 6.36mm)
Millicandela Rating 3.5mcd
Product Status Obsolete
Series -
Power Dissipation (Max) 105mW
Common Pin Common Cathode
Package / Case 10-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads
Number of Characters +/-1 (overflow)
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.40" (10.16mm)
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.1V