Standex-Meder Electronics
Prodotto No:
HF12-1A54-8
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
RELAY RF SPST-NO 1.5 A 12V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Coil Power | 575mW |
| Switching Voltage | 500VAC, 500VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 1.5 A |
| Coil Current | 47.9 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 250 Ohms |
| Product Status | Obsolete |
| Must Release Voltage | 1.8 VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Series | HF |
| Operate Time | 3 ms |
| Contact Material | - |
| Mfr | Standex-Meder Electronics |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Release Time | 1 ms |
| Must Operate Voltage | 8.4 VDC |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |