HFW20R-2STE1H1LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
HFW20R-2STE1H1LF
Descrizione:
CONN FFC FPC TOP 20POS 1MM R/A
In magazzino : 3139
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Mating Cycles 30
Housing Material Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free
Voltage Rating 100V
Current Rating (Amps) 1A
Contact Finish Tin
Height Above Board 0.075" (1.90mm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
FFC, FCB Thickness 0.30mm
Connector/Contact Type Contacts, Top
Features -
Cable End Type Straight or Tapered
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Positions 20
Locking Feature -
Pitch 0.039" (1.00mm)