HFW24S-2STE1HLF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
HFW24S-2STE1HLF
Descrizione:
CONN FFC FPC VERT 24POS 1MM SMD
In magazzino : 2000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Mating Cycles 30
Housing Material Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled, Halogen Free
Voltage Rating 100V
Current Rating (Amps) 1A
Contact Finish Tin
Height Above Board 0.209" (5.30mm)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
FFC, FCB Thickness 0.30mm, 0.33mm
Connector/Contact Type Contacts, Vertical - 1 Sided
Features -
Cable End Type Straight, Tapered
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Number of Positions 24
Contact Finish Thickness -
Termination Solder
Mounting Type Surface Mount
Series HFW-S
Locking Feature -
Pitch 0.039" (1.00mm)