HGTB12N60D1C
Harris Corporation
Prodotto No:
HGTB12N60D1C
Produttore:
Harris Corporation
Pacchetto:
TO-220-5
Descrizione:
12A, 600V N-CHANNEL IGBT
In magazzino : 598
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 77
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition -
Input Type Standard
Switching Energy -
Current - Collector (Ic) (Max) 12 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C -
Supplier Device Package TO-220-5
Current - Collector Pulsed (Icm) 40 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.7V @ 15V, 10A
Package / Case TO-220-5
Power - Max 75 W