Casa / Single IGBTs / HGTG27N60C3DR
minImg
HGTG27N60C3DR
Harris Corporation
Prodotto No:
HGTG27N60C3DR
Produttore:
Harris Corporation
Pacchetto:
TO-247
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
UFS SERIES N-CHANNEL IGBT
In magazzino : 68
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 47
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition -
Input Type Standard
Switching Energy -
Current - Collector (Ic) (Max) 54 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C -
Supplier Device Package TO-247
Current - Collector Pulsed (Icm) 108 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.2V @ 15V, 27A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 212 nC
Power - Max 208 W