HGZ471KBPEJ0KR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
HGZ471KBPEJ0KR
Descrizione:
CAP CER 470PF 8KV RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated 8000V (8kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.551" Dia (14.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Ratings -
Series HGZ
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 470 pF