HK06031N5S-T
Taiyo Yuden
Prodotto No:
HK06031N5S-T
Produttore:
Taiyo Yuden
Pacchetto:
0201 (0603 Metric)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
FIXED IND 1.5NH 430MA 130MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 4 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 430 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Inductance 1.5 nH
Series HK
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 10GHz