HK100547NJ-TV
Taiyo Yuden
Prodotto No:
HK100547NJ-TV
Produttore:
Taiyo Yuden
Pacchetto:
0402 (1005 Metric)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
FIXED IND 47NH 200MA 1 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Inductance 47 nH
Series HK
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 1GHz