HK160812NJ-T
Taiyo Yuden
Prodotto No:
HK160812NJ-T
Produttore:
Taiyo Yuden
Pacchetto:
0603 (1608 Metric)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
FIXED IND 12NH 300MA 280MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 12 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max
Inductance 12 nH
Series HK
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.6GHz