HK16081N5S-TV
Taiyo Yuden
Prodotto No:
HK16081N5S-TV
Produttore:
Taiyo Yuden
Pacchetto:
0603 (1608 Metric)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
FIXED IND 1.5NH 300MA 100MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 1.5 nH
Series HK
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz