HK1608R27H-T
Taiyo Yuden
Prodotto No:
HK1608R27H-T
Descrizione:
FIXED IND 270NH 150MA 1.9OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 8 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.9Ohm Max
Inductance 270 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 400MHz