HK1608R39J-TV
Taiyo Yuden
Prodotto No:
HK1608R39J-TV
Produttore:
Taiyo Yuden
Pacchetto:
0603 (1608 Metric)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
FIXED IND 390NH 110MA 2.3OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 110 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 2.3Ohm Max
Inductance 390 nH
Series HK
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 350MHz