HK21251N8S-T
Taiyo Yuden
Prodotto No:
HK21251N8S-T
Pacchetto:
0805 (2012 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 1.8NH 300MA 100MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.041" (1.05mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 1.8 nH
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 4GHz