HK21255N6S-TV
Taiyo Yuden
Prodotto No:
HK21255N6S-TV
Pacchetto:
0402
Descrizione:
FIXED INDUCTOR SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 15 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 210 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 230mOhm Max
Inductance 5.6 nH
Series HK
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.2GHz