HKQ04021N8S-T
Taiyo Yuden
Prodotto No:
HKQ04021N8S-T
Produttore:
Taiyo Yuden
Pacchetto:
01005 (0402 Metric)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
FIXED IND 1.8NH 320MA 190MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 11 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.009" (0.23mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 320 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 01005 (0402 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 190mOhm Max
Inductance 1.8 nH
Series HK, Q Type
Type Multilayer
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 10GHz