HKQ04026N8H-T
Taiyo Yuden
Prodotto No:
HKQ04026N8H-T
Descrizione:
FIXED IND 6.8NH 150MA 910MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 11 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.009" (0.23mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 910mOhm Max
Inductance 6.8 nH
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.4GHz