HKQ0603S3N2C-T
Taiyo Yuden
Prodotto No:
HKQ0603S3N2C-T
Produttore:
Taiyo Yuden
Pacchetto:
0201 (0603 Metric)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
FIXED IND 3.2NH 270MA 300MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 13 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 270 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Inductance 3.2 nH
Series HK, Q Type
Type Multilayer
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 8.2GHz