HKQ0603W2N9B-T
Taiyo Yuden
Prodotto No:
HKQ0603W2N9B-T
Descrizione:
FIXED IND 2.9NH 500MA 200MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 15 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.1nH
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 2.9 nH
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 8.5GHz