Casa / DC DC Converters / HKS48T30120-NCA0
minImg
HKS48T30120-NCA0
Bel Power Solutions
Prodotto No:
HKS48T30120-NCA0
Descrizione:
DC DC CONVERTER 12V 384W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.121 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 32A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 35V
Control Features Enable, Active Low
Series HKS (384W)
Power (Watts) 384 W
Type Intermediate Bus Converter
Package / Case 9-DIP Module, 1/2 Brick
Efficiency 94.5%