HLMP-6505-L0021
Broadcom Limited
Prodotto No:
HLMP-6505-L0021
Produttore:
Broadcom Limited
Pacchetto:
Yoke Lead
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
LED GREEN CLEAR YOKE LEAD SMD
Guida per l'utente
Wavelength - Dominant 569nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 28°
Color Green
Current - Test 10mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.08mm L x 2.21mm W
Millicandela Rating 40mcd
Product Status Active
Height (Max) 2.92mm
Supplier Device Package Yoke Lead
Lens Style Round with Domed Top
Series HLMP-6xxx
Package / Case 2-SMD, Yoke Bend
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.1V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 565nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.78mm Dia