HLMP-AG70-Z20DD
Broadcom Limited
Prodotto No:
HLMP-AG70-Z20DD
Produttore:
Broadcom Limited
Pacchetto:
5mm Oval
Descrizione:
LED RED DIFFUSED 5MM OVAL T/H
Guida per l'utente
Wavelength - Dominant 626nm
Configuration Standard
Lens Transparency Diffused
Viewing Angle 30° x 70°
Color Red
Current - Test 20mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 5.40mm L x 4.00mm W
Millicandela Rating -
Product Status Active
Height (Max) 8.90mm
Supplier Device Package 5mm Oval
Lens Style Oval with Domed Top
Series HLMP-AG70
Package / Case Radial
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.1V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 634nm
Package Tape & Box (TB)
Lens Size 5.20mm x 3.80mm