HLMP-EG08-Y20DD
Broadcom Limited
Prodotto No:
HLMP-EG08-Y20DD
T-1 3/4
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
LED RED CLEAR T-1 3/4 T/H
Guida per l'utente
Wavelength - Dominant 626nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle
Color Red
Current - Test 20mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Millicandela Rating 18150mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 8.91mm
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.9V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 635nm
Package Tape & Box (TB)
Lens Size 5mm, T-1 3/4