HLMP-EL08-Z2000
Broadcom Limited
Prodotto No:
HLMP-EL08-Z2000
T-1 3/4
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
LED AMBER CLEAR T-1 3/4 T/H
Guida per l'utente
Wavelength - Dominant 590nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle
Color Amber
Current - Test 20mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Millicandela Rating 19500mcd
Product Status Active
Height (Max) 8.91mm
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.02V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 592nm
Package Bulk
Lens Size 5mm, T-1 3/4