HLMP-HM65-X20ZZ
Broadcom Limited
Prodotto No:
HLMP-HM65-X20ZZ
Pacchetto:
5mm Oval
Descrizione:
LED GREEN DIFFUSED 5MM OVAL T/H
Guida per l'utente
Wavelength - Dominant 525nm
Configuration Standard
Lens Transparency Diffused
Viewing Angle 100°, 40°
Color Green
Current - Test 20mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Millicandela Rating 2930mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 12.30mm
Supplier Device Package 5mm Oval
Lens Style Oval with Domed Top
Series -
Package / Case Radial
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.2V
Features -
Lens Color Green
Wavelength - Peak 516nm
Package Tape & Box (TB)
Lens Size 5.20mm x 3.80mm