HLMP-RL20-MP0DD
Broadcom Limited
Prodotto No:
HLMP-RL20-MP0DD
Pacchetto:
4mm Oval
Descrizione:
LED AMBER CLEAR 4MM OVAL TH
Guida per l'utente
Wavelength - Dominant 590nm
Configuration -
Lens Transparency -
Viewing Angle 60° x 120°
Color Amber
Current - Test 20mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.90mm L x 3.00mm W
Millicandela Rating 835mcd
Product Status Active
Height (Max) 10.40mm
Supplier Device Package 4mm Oval
Lens Style Oval with Domed Top
Series -
Package / Case Radial
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.02V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak 594nm
Package Tape & Box (TB)
Lens Size 3.90mm Dia