HMR105B7103MV-F
Taiyo Yuden
Prodotto No:
HMR105B7103MV-F
Produttore:
Taiyo Yuden
Descrizione:
CAP CER 10000PF 100V X7R 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series HMR
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.026" (0.65mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 10000 pF