Casa / Fixed Inductors / HPC 8040NC-4R7M
minImg
HPC 8040NC-4R7M
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Prodotto No:
HPC 8040NC-4R7M
Pacchetto:
3131
Descrizione:
4.7 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREW
In magazzino : 1970
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 6.7A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 3131
Ratings -
DC Resistance (DCR) 19.5mOhm
Inductance 4.7 µH