Casa / Fixed Inductors / HPC 8040NV-1R0Y
minImg
HPC 8040NV-1R0Y
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Prodotto No:
HPC 8040NV-1R0Y
Pacchetto:
1212
Descrizione:
1 UH SHIELDED DRUM CORE, WIREWOU
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 13.8A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 8.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1212
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 7mOhm Max
Inductance 1 µH