HPCR0402-R-6490FT
Venkel
Prodotto No:
HPCR0402-R-6490FT
Produttore:
Venkel
Pacchetto:
0402
Descrizione:
RES 649 OHM 1% 1/8W 0402
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 649 Ohms
Series HPCR
Power (Watts) 0.125W, 1/8W