HPL0603-1N2
Susumu
Prodotto No:
HPL0603-1N2
Produttore:
Susumu
Pacchetto:
0201 (0603 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 1.2NH 460MA 300MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 10 @ 300MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 460 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Inductance 1.2 nH
Series HPL
Type Thin Film
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 10GHz