HPL1005-1N6
Susumu
Prodotto No:
HPL1005-1N6
Produttore:
Susumu
Pacchetto:
0402 (1005 Metric)
Descrizione:
FIXED IND 1.6NH 1.07A 120MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 300 MHz
Q @ Freq 15 @ 300MHz
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 1.07 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 1.6 nH
Series HPL
Type Thin Film
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 7GHz