HQ0603Q5N1HT01
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Prodotto No:
HQ0603Q5N1HT01
Descrizione:
FIXED IND 5.1NH 400MA 250MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Q @ Freq 20 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.017" (0.42mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 5.1 nH
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.5GHz