Casa / Rocker Switches / HR16D1A71BR1-11-00000
minImg
HR16D1A71BR1-11-00000
Carling Technologies
Prodotto No:
HR16D1A71BR1-11-00000
Descrizione:
SWITCH ROCKER
Guida per l'utente
Illumination Type, Color LED, Blue/Red
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type Flat - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 20A (DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 200,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series HR
Voltage Rating - DC 12 V