HRSR-200FR-10
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
HRSR-200FR-10
Descrizione:
HEATSHRINK 2" X 0.833' BLACK
Guida per l'utente
Inner Diameter - Recovered 0.380" (9.65mm)
Shrink Temperature 90°C
Operating Temperature -55°C ~ 90°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Black
Recovered Wall Thickness 0.105" (2.67mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Active
Series HRSR-FR
Shrinkage Ratio 5.6 to 1
Type Tubing, Semi Rigid
Length 0.833' (254.00mm, 10.00")
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 2.000" (50.80mm)