HSC19DREH-S93
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
HSC19DREH-S93
Descrizione:
CONN EDGE DUAL FMALE 38POS 0.100
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 2
Number of Positions 38
Color Blue
Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Full Bellows
Termination Solder Eyelet(s)
Gender Female
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 19
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)